Zabiegi antycellulitowe

Cellulit (lipodystrofia typu kobiecego) popularnie określany „pomarańczową skórką” jest to obrzękowo – włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Występuje często u kobiet w okresie pokwitania, ciąży i przed menopauzą. Problem ten dotyczy niemal 80-95 % kobiet na całym świecie. Charakterystyczną cechą schorzenia jest patologiczna organizacja tkanki podskórnej z towarzyszącym obrzękiem i tworzeniem ogniskowych obszarów tkanki tłuszczowej otoczonych tkanką włóknistą.

Tendencja do tworzenia się cellulitu jest określana jako wynik jednego z mechanizmów, dzięki którym organizm magazynuje tłuszcz. Cellulit powstaje w określonych miejscach ciała, najczęściej na biodrach, brzuchu i pośladkach. Etiopatogeneza „pomarańczowej skórki” najczęściej dotyczy zaburzeń tkanki łącznej, spowodowanej patologicznymi zmianami w podskórnej tkance tłuszczowej i mikrocyrkulacji krwi i limfy w jej obrębie. Cellulit w większości przypadków dotyczy kobiet o charakterystycznym rozkładzie tkanki tłuszczowej ze skłonnością do rozwoju patologii naczyń obwodowych lub do niewydolności krążenia.

Kobiety walczące z cellulitem powinny pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne, ograniczą zasięg cellulitu i poprawią wygląd skóry. Terapia i profilaktyka lipodystrofii typu kobiecego jest wielokierunkowa. Wskazana jest odpowiednia dieta, gimnastyka, masaże, codzienna pielęgnacja kosmetykami i różne zabiegi gabinetowe. Najlepsze wyniki osiąga się posługując się wszystkimi wymienionymi metodami, ale o osiągnięte rezultaty trzeba dbać. Profilaktyka służąca utrzymaniu wyników powinna obowiązywać na co dzień.

Jeśli jednak cellulit występuje w zaawansowanej postaci wówczas należy zastosować serię zabiegów, które wzmocnią naczynia krwionośne, poprawią krążenie krwi i limfy, pobudzą produkcję kolagenu, co może przynieść bardzo pozytywne efekty pod warunkiem, że leczenie będzie systematyczne.

Legs and buttocks massage to reduce cellulite and preserve an healthy look
Legs and buttocks massage to reduce cellulite and preserve an healthy look

Do najważniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry podatnej na cellulit należą manualny drenaż limfatyczny i terapia antycellulitowa zastosowana w urządzeniu MagicPot.

Manualny drenaż limfatyczny to rodzaj specjalistycznego masażu, wykorzystujący odpowiednie techniki i ruchy głównie: przepychania, przesuwania, wyciskania i tłoczenia.
Wszystkie techniki stosowane w MDL są wykonywane bardzo powoli i płynnie, co wpływa relaksacyjno – rozluźniająco na tkanki naczyń i mięśnie szkieletowe. Głównym zadaniem tego masażu jest usprawnienie pracy układu limfatycznego, jak na przykład zlikwidowanie obrzęków
i poprawa przepływu chłonki, czyli limfy. Czas trwania masażu limfatycznego częściowego wynosi 20 – 30 minut, a drenażu ogólnego 60 minut lub krócej.Ten rodzaj zabiegu polecany jest głównie:

  • osobom rozpoczynającym kuracje antycellulitowe i/lub odchudzające

  • osobom cierpiącym na tzw. uczucie ciężkich nóg (osoby pracujące w pozycji stojącej lub siedzącej)

  • kobietom chodzącym często na wysokich obcasach

  • jako zabieg profilaktyczny zapobiegający powstawaniu żylaków

  • jako zabieg uzupełniający terapie przeciwzmarszczkowe (drenaż limfatyczny twarzy)

Efekty jakich można się spodziewać po dobrze wykonanym drenażu limfatycznym:

  • redukcja cellulitu

  • poprawa jędrności i elastyczności skóry

  • usprawnienie pracy układu krwionośnego i limfatycznego

  • usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii

  • zmniejszenie obrzęków kończyn

Terapia antycellulitowa Magic CLT to innowacyjna metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, brakiem jędrności skóry i cellulitem wykorzystująca technologię zastosowaną w urządzeniu MagicPot. W zabiegu tym wykorzystywane są trzy czynniki: RF(radiofrekwencja)+ Vacuum (zasysanie tkanki tłuszczowej) i światło LED. Magic CLT jest terapią ukierunkowaną na redukcję otyłości miejscowej. Podczas zabiegu następuje aktywna stymulacja procesu spalania tkanki tłuszczowej, produkcja kolagenu oraz pobudzenie metabolizmu. Efektem jest skuteczne wyszczuplenie i redukcja cm na obwodzie. Dodatkowo już po kilku zabiegach zauważalne jest intensywne ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Do przeciwwskazań wyżej wymienionych zabiegów należą choroby nowotworowe, przerwanie ciągłości skóry, żylaki kończyn dolnych, ostre stany zapalne przebiegające z wysiękiem i obrzękiem, ciąża i menstruacja.