Bezpieczeństwo w gabinecie kosmetycznym

Gabinet kosmetyczny to miejsce szczególne. Przychodzimy do niego, żeby zapomnieć o codziennych troskach, poczuć się piękne i rozpieszczane. Jednak wybierając miejsce gdzie zamierzamy poprawiać naszą urodę warto oprócz ceny i estetyki wnętrza sprawdzić przestrzeganie zasad dezynfekcji i sterylizacji. Gabinet kosmetyczny to powinno być miejsce sterylnie czyste, w którym nie powinniśmy się bać o nasze zdrowie. Wszystkie narzędzia lub ich elementy naruszające ciągłość tkanek powinny być nie tylko dezynfekowane, ale również sterylizowane w profesjonalnym autoklawie. W związku z tym, że sprzęt ten jest bardzo drogi, z reguły gabinety korzystają z usług szpitali lub gabinetów lekarskich (na podstawie stosownych umów). Każdy salon powinien mieć podpisaną tego typu umowę. Są też oczywiście gabinety które posiadają własne autoklawy i wszystkie narzędzia sterylizują na miejscu, bez przewożenia ich do innych placówek. Sprzęt poddany sterylizacji pakowany jest w specjalne pakiety, na których umieszcza się w sposób trwały datę sterylizacji. Powinien być rozpakowywany przy klientce, tuż przed użyciem, na co szczególnie należy zwracać uwagę, a wręcz bezwzględnie tego wymagać.

Gabinet Kosmetyki Estetycznej & SPA „DeSoderm” w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów został wyposażony w nowoczesny autoklaw klasy B.

Autoklaw KLASY B to jeden z najbardziej zaawansowanych sterylizatorów paro-ciśnieniowych. Potrafi sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów, dd5 jak na przykład cewniki, igły, endoskopy, wzierniki, końcówki stomatologiczne, pilniki, nożyczki itp. Prezentowane przez klasę B funkcje nie są dostępne w pozostałych klasach autoklawów S oraz N. Najważniejszą cechą, która wyróżnia autoklawy klasy B to frakcjonowana próżnia wstępna. Całkowite usunięcie powietrza otrzymuje się poprzez sekwencję impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jak do tej pory jest to najlepsza z istniejących technik, która daje możliwość sterylizacji każdego rodzaju produktu. Autoklaw klasy B idealnie sprawdza się w gabinetach lekarskich, kosmetycznych, stomatologicznych itp. Wszędzie tam, gdzie istnieje znaczna potrzeba bądź sanitarne wymagania sterylizacji materiałów, które zostały wymienione powyżej. Autoklawy klasy B zapewniają komfort i bezpieczeństwo procesów sterylizacyjnych w gabinetach. do sterylizacji narzędzi.