Dbaj o dłonie zimą

Zadbane dłonie i wypielęgnowane paznokcie są naszą wizytówką i obecnie dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Z kosmetycznego punktu widzenia – jest to jedna z części ciała najbardziej narażonych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak detergenty, chlorowana woda, mróz, promieniowanie UV oraz wiatr. Zimą niskie temperatury wysuszają skórę rąk sprawiając, że jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. W kontakcie z mydłem lub substancjami zapachowymi zawartymi w kremach nieprzyjemnie piecze, a miejscami może nawet boleśnie pękać.

Yasumi krem do rąk

Aby zadbać o dłonie zimą możemy korzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, lub wypróbować kilka prostych sposobów pielęgnacji domowej które opisujemy poniżej:

1. peeling – na lekko zwilżoną skórę dłoni nałóż ulubiony peeling. Możesz wykonać go samodzielnie, tworząc gęstą papkę z kryształków cukru i oleju roślinnego, lub wykorzystać profesjonalne kosmetyki np.  http://serwer1626601.home.pl/desoderm/produkt/topaz-glamour/  Peeling rozcieraj okrężnymi ruchami przez około 5 minut. Usuniesz tym samym martwą warstwę naskórka, wygładzisz ręce, ożywisz ich koloryt i sprawisz, że substancje aktywne z kremów i balsamów będą działać głębiej i skuteczniej. Ale uwaga! Jeśli Twoje dłonie są w bardzo złej kondycji, wykonaj peeling w sposób delikatny, aby nie podrażnić spierzchniętej, uszkodzonej skóry.

2. pora na masaż – nałóż na dłonie ulubioną oliwkę lub olejek i wykonaj ruchy głaskania (delikatne, posuwiste ruchy rozprowadzające preparat), rozcierania (kręć np. kciukiem małe kółeczka), ugniatania (palcami delikatnie uciskaj punktowo paliczki i śródręcze) oraz oklepywania – na przykład ruchem fortepianowym. Masaż zakończ gimnastyką dłoni – możesz na przykład pougniatać przez chwilę niewielką, gumową piłeczkę. Rozruszasz tym sposobem stawy i poprawisz krążenie krwi. Resztę oliwki usuń papierowym ręcznikiem.

3. czas na krem – Twoja skóra jest gotowa, by przyjąć składniki aktywne, których dostarczysz jej, nakładając nań grubą warstwę kremu. Świetnie nada się do tego Argan&Karite Hand Cream, który dzięki zawartości drogocennego oleju arganowego działa przeciwstarzeniowo, odżywczo i ochronnie. Masło Karite odbudowuje płaszcz wodno – lipidowy co zwiększa poziom nawilżenia oraz uelastycznia skórę. O krem zapytaj w naszym gabinecie, lub wejdź na stronę sklepu z kosmetykami profesjonalnymi.

Aby krem wniknął głębiej, wykonaj okluzję, czyli odetnij dostęp powietrza. W tym celu wsuń dłonie w foliowe (nie gumowe!) rękawiczki, a następnie wykorzystaj moc termoterapii, owijając je w nagrzany na kaloryferze ręcznik
4. po około piętnastu minutach wyjmij dłonie z foliowego i cieplnego kompresu. Wmasuj ewentualne pozostałości kremu lub delikatnie odciśnij nadmiar w ręcznik papierowy. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się gładkimi dłońmi, pamiętaj, by po każdym myciu, a przynajmniej przed snem oraz koniecznie przed wyjściem na mróz nakładać na ich skórę odpowiedni krem ochronny lub odżywczy. Istotną rolę odgrywa również środek, którym myjesz ręce! Zwykłe mydło posiada zasadowe pH, które sprawia, że skóra jest szorstka, sucha, a jej odporność na działanie czynników zewnętrznych drastycznie spada. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie mycie dłoni produktem zawierającym dobroczynne probiotyki, o których więcej informacji znajdziesz tutaj.

Właściwa i regularna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu. Proponowane przez nas zabiegi możesz wykonywać raz w tygodniu, na przykład oglądając ulubiony serial. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny zabieg – zadzwoń 501 546 547 – zapraszamy 🙂