Jak prawidłowo myć i pielęgnować skórę głowy

Nieprawidłowo wykonywane mycie skóry głowy i włosów, lub stosowanie nieodpowiednich kosmetyków  może sprawić że zamiast poprawić kondycję włosów – zaszkodzisz im. Jak zatem myć i pielęgnować włosy aby były piękne i zdrowe? Oto kilka prostych rad.

Szampon to najpopularniejszy i najczęściej stosowany kosmetyk, dlatego powinien być odpowiednio dobrany. Dopasowujemy go do potrzeb skóry głowy, a nie łodyg włosów. Kosmetyku nie nakładamy na łodygi włosów, ponieważ może to doprowadzić do ich wysuszania. Szampon nakłada się wyłącznie na skórę głowy. Oczyszczamy ją wykonując delikatny masaż, co stymuluje skórę głowy i poprawia krążenie w mieszkach włosowych.  Do oczyszczenia łodyg wystarczająca będzie piana spływająca na nie podczas spłukiwania. Na wygląd włosów na długości większy wpływ mają inne kosmetyki, takie jak odżywki, maski czy oleje. 

Peeling – zbierająca się na skórze głowy warstwa rogowa z dużą ilością keratyny jest pożywką dla bakterii i grzybów, dlatego jej nadmierna ilość może prowadzić np. do pojawienia się łupieżu, oraz świądu. Keratyna ponadto zatyka mieszki włosowe, hamując tym samym proces odrastania nowych włosów.  Rozpuszczanie keratyny i złuszczanie martwych komórek naskórka jest niezwykle ważne w procesie pielęgnacji skóry głowy.  Tu z pomocą przychodzi nam #peeling trychologiczny.

Peeling skóry głowy wykonuje się zazwyczaj raz w tygodniu, przed myciem głowy. Kosmetyk wmasowujemy w skórę głowy, czekamy kilka minut, po czym dokładnie spłukujemy

Maska trychologiczna to kosmetyk służący do pielęgnacji skóry głowy i /lub włosów. Jest odpowiedzialna za odpowiednią hydratację komórek skóry i odżywienie łodygi włosa.

Jeśli masz wątpliwości jakie kosmetyki są odpowiednie dla Twojej skóry zgłoś się po poradę do dobrego trychologa