Królowa młodości – witamina C

Jest idealna dla każdego bez względu na wiek, ponieważ pozwala na zachowanie zdrowej, lśniącej i jędrnej skóry. Wykorzystujmy więc jak najczęściej cenne właściwości tej witaminy młodości.

Witamina C działa na organizm dając nam nie tylko zdrowie, ale też ładną skórę. Jest ona odpowiedzialna za ochronę naszego organizmu, oraz za młody wygląd. Jest bardzo silnym antyoksydantem – współdziała w wyłapywaniu szkodliwych dla naszego organizmu wolnych rodników. Stosowana miejscowo powoduje zwiększenie wytwarzania kolagenu w skórze. Poprawia też strukturę naczyń krwionośnych dlatego jest polecana dla osób z kruchymi naczyniami krwionośnymi. Zapotrzebowanie na witaminę c znacznie zwiększa się w przewlekłym stresie, gdy palimy papierosy lub mamy kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Niedobory witaminy C mogą wystąpić też u sportowców i osób intensywnie trenujących, a z drugiej strony u osób przyjmujących długotrwale leki.

Powierzchniowo stosowana witamina C poprawia strukturę i kolor skóry, rozjaśnia plamy pigmentacyjne, jest naturalnych filtrem ochronnym przed promieniowaniem oraz wpływa na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek.

Wspaniałe właściwości witaminy C możemy wykorzystywać dzięki odpowiedniej diecie bogatej w warzywa i owoce. Jeśli jednak mamy problem z przebarwieniami lub chcemy dodać skórze energii i młodości warto sięgnąć po kosmetyki z witaminą C. Nie oczekujmy jednak od kremu czy serum za 20 złotych że będzie zawierał skuteczną postać witaminy bo taki surowiec jest drogi.

c-shot_serum

Regularne stosowanie preparatów zawierających wysoką koncentrację witaminy C:

  • pomaga zredukować zmarszczki
  • kondycjonuje i przyspiesza regenerację skóry po zabiegach kosmetycznych
  • rozjaśnia przebarwienia i chroni przed powstaniem nowych
  • działa jako przeciwutleniacz
  • zmniejsza ilość zaskórników
  • daje efekt wypoczętej skóry

 

Używane w gabinetach kosmetycznych preparaty zawierają zazwyczaj wyższe stężenie aktywnych składników niż te które możesz nabyć w drogerii. My polecamy serię C-Shot francuskiej firmy Murier w skład której wchodzi krem na dzień, skoncentrowane serum i krem na noc. Preparaty mają działanie depigmentacyjne, są zatem idealne do wyrównania kolorytu cery i niwelowania przebarwień. Silne działanie antyoksydacyjne witaminy C daje efekt przeciwstarzeniowy. Dermokosmetyki wzmacniają również naczynia krwionośne, przeciwdziałając ich nadreaktywności i powstawaniu rumienia.

Podsumowując – jeśli chcesz pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę, zredukować zmarszczki i wzmocnić naczynia krwionośne – preparaty z witaminą C są dla Ciebie idealne! Pragniesz spektakularnego efektu? Zapraszamy na zabiegi z witaminą C! Odwiedź nas – Gabinet Kosmetyki Estetycznej ART SPA „Desoderm” Biała Podlaska, ul. Sapieżyńska 2 lokal 11