Masaż twarzy – sposób na relaks i urodę

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje chwili odprężenia i relaksu. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego stanu jest masaż twarzy. Zabieg ten ma wiele pozytywnych cech które korzystnie wpływają zarówno na nasze samopoczucie jak i wygląd. Jest świetną formą relaksu dla osób zabieganych i zmęczonych dobroczynnie oddziałuje bowiem na receptory czuciowe skóry, a w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami potrafi zdziałać cuda. W zależności od potrzeb skóry możemy wzbogacić go dobranymi do potrzeb skóry ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi, czy olejami.

girl getting head massage
girl getting head massage

Podczas wykonywania masażu w organizmie dochodzi do wydzielania dwóch hormonów – serotoniny i dopaminy, które odpowiadają za pracę umysłu i poprawiają samopoczucie, dlatego też niektóre z technik masowania np. głaskanie są elementem kuracji antydepresyjnych i przeciwbólowych. Jego właściwości lecznicze zmniejszają bóle głowy i sztywnienie karku, łagodzą stres i napięcie mięśni. Poza właściwościami relaksacyjnymi i leczniczymi masaż twarzy skutecznie poprawia krążenie krwi i limfy, co prowadzi do usunięcia opuchlizny i ewentualnych obrzęków. Zabieg ten pobudza skórę do odnowy, wzmacnia jej strukturę, uelastycznia oraz poprawia kontur twarzy. Dzięki masażowi pozbędziemy się martwego naskórka, przez co skóra stanie się łatwiejsza w pielęgnacji zwiększając swoją przepuszczalność dla aktywnych składników zawartych w kosmetykach. Przy regularnym stosowaniu masaż jest w stanie zapobiegać utrwalaniu zmarszczek, dzięki rozluźnieniu mięśni między brwiami, czy na czole.

Do wskazań wykonywania wyżej opisanego zabiegu należy między innymi utrata jędrności skóry, obrzęki twarzy, porażenie nerwu twarzowego. Masaż posiada także działanie odprężające i łagodzące stany napięcia mięśniowego. Przy zadbanej cerze wystarczy, jeśli go wykonamy raz w miesiącu. W przypadku cery zniszczonej, zaleca się stosowanie serii zabiegów regenerujących z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Kuracja taka obejmuje zwykle od 5 do 10 zabiegów.

Regularnie stosowany masaż twarzy zapewni nam zdrową i lśniącą cerę, niezależnie od naszego wieku jak i pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.