My się zimy nie boimy – pielęgnacja skóry zimą

Suche i mroźne powietrze w okresie zimowym, to nie lada wyzwanie dla naszej skóry. Szczególnie dotkliwie te niekorzystne czynniki wpływają na odkryte fragmenty naszego ciała – czyli twarz i dłonie, które doświadczają ekstremalnych różnic temperatur – bardzo zimno na zewnątrz, bardzo ciepło w pomieszczeniach. Urodzie nie sprzyjają także wiatr, śnieg i suche powietrze w mieszkaniach. W czasie zimy płaszcz lipidowy skóry jest osłabiony do tego stopnia, że delikatna warstwa naskórka wysycha, czerwieni się i piecze.

aaazima

Jak pielęgnować skórę, aby zima nie wpłynęła na osłabienie jej kondycji?

  • używaj odpowiednich kosmetyków. Skóra twarzy, dłoni i stóp potrzebuje intensywnego nawilżania cały rok, jednak w zimie należy zwrócić na to szczególną uwagę. Powietrze w mieszkaniach jest zimą bardzo suche warto zatem stosować dobry krem nawilżający na wieczór i noc. Rano – przed wyjściem na zewnątrz zastosuj natomiast krem odżywczy, lub ochronny który zabezpieczy Twoją skórę przed szkodliwym działaniem mroźnego powietrza. Od czasu do czasu koniecznie zrób odżywczą maseczkę. Możesz sięgnąć po gotowy produkt lub wykorzystać składniki, które masz w domu, takie jak: miód, jogurt, płatki owsiane, oraz różnego rodzaju oleje.

  • nawilżaj powietrze w mieszkaniu. Suche powietrze w domach sprawia, że woda z naszej skóry odparowuje, a przez to staje się ona sucha, podrażniona i szorstka. Aby dodatkowo zabezpieczyć skórę – używaj kremów emolientowych (substancji których głównym celem jest nawilżenie poprzez zatrzymanie wody – tworzą one barierę uniemożliwiającą odparowanie wody z naskórka)

  • nie zapominaj o czapce, rękawiczkach i ciepłym ubraniu – chroń swoją skórę przed bezpośrednim działaniem mrozu

  • nawadniaj skórę od wewnątrz. Kiedy organizm znajduje się w stanie „suszy” inteligentnie gospodaruje zasobami wody, nawadniając i odżywiając najbardziej istotne dla życia narządy i nie jest to na pewno skóra! Najprostszym sposobem na nawilżenie skóry jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Wprowadź również do swojej diety sałatki z oliwą, tłuste ryby, owoce morza i oleje roślinne. Tylko działając w kompleksowy sposób, jesteś w stanie skutecznie ochronić skórę.

Masz pytania? Zadzwoń do nas 501 546 547 lub odwiedź nas – Gabinet Kosmetyki Estetycznej ART SPA „Desoderm” Biała Podlaska, ul. Sapieżyńska 2 lokal 11.