My się zimy nie boimy – zabiegi pielęgnacyjne które warto wykonać zimą

Zima to świetny czas na przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych. Dzięki mniejszej ekspozycji na promieniowanie słoneczne ryzyko przebarwień po zabiegach medycyny estetycznej jest dużo mniejsze niż w innych porach roku. Dodatkowo zimą rany lepiej się goją, ewentualne obrzęki są mniejsze, a organizm szybciej dochodzi do formy. Dlatego ta pora roku to najlepszy czas na wszelkiego rodzaju kuracje z użyciem kwasów, czy światła.

bikini

A oto przykłady zabiegów które najlepiej wykonać zimą:

Depilacja IPL – jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. W czasie zabiegu urządzenie emituje wiązkę promieniowania, która bezpowrotnie niszczy mieszki włosowe bez uszkodzenia skóry. Aby włos został zniszczony musi być w aktywnej fazie wzrostu. Ponieważ każdy włos przechodzi tę fazę w swoim rytmie, zabieg musi być powtórzony kilka razy, w odstępie 3 – 4 tygodni. Zima to idealny czas na przeprowadzenie tej terapii, ponieważ depilowana skóra nie może być opalona, ani wystawiana na działanie promieniowania słonecznego przez co najmniej 2 tygodnie.

Peeling chemiczny – najpopularniejsze peelingi chemiczne to kwas glikolowy, migdałowy i salicylowy. Nałożony na skórę preparat powoduje, że przez kilka dni naskórek złuszcza się, odsłaniając zdrowszą i ładniejszą skórę. Efekty i czas gojenia się zależą od stężenia preparatu złuszczającego i od czasu jego pozostawienia na skórze. Najczęściej naskórek złuszcza się jeszcze kilka dni po wykonaniu zabiegu. Tego typu zabiegi powinny regularnie wykonywać osoby po 40 roku życia u których warstwa rogowa naskórka jest często grubsza i szorstka.

Oxygeneo – podczas zabiegu dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry i wytworzenia idealnego środowiska do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych. Zabieg z wykorzystaniem technologii Geneo zapewnia odmłodzenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry. W odróżnieniu od większości zabiegów eksfoliacji wykonuje się go na wilgotnej skórze. Dzięki temu zabieg jest przyjemny i nie powoduje podrażnień.

Fotoodmładzanie IPL – to nowoczesna metoda niwelowania oznak starzenia. Światło IPL pobudza naturalny proces leczenia i regeneracji skóry, sprawia, że włókna kolagenowe ulegają znacznemu skróceniu i przebudowaniu, przywraca cerze jędrność i elastyczność. Dzięki fotoodmładzaniu można pozbyć się wielu niedoskonałości – zmarszczek, rozszerzonych porów, zmian pigmentowych. Zabiegi wykonywane za pomocą IPL są nie tylko skuteczne, lecz także bezinwazyjne, dlatego mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku. Jest to również popularna forma rewitalizacji skóry, niwelująca uszkodzenia posłoneczne. Procedura poprawia koloryt skóry (usuwa przebarwienia, redukuje rumień), zwiększa napięcie skóry, poprawia jej elastyczność i stymuluje procesy naprawcze.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami tel 501 546 547, lub odwiedź nas – Gabinet Kosmetyki Estetycznej ART SPA „Desoderm” Biała Podlaska, ul. Sapieżyńska 2 lokal 11