NIECHCIANE OWŁOSIENIE – jak się go pozbyć?

Zbędne owłosienie na górnej wardze, nogach, okolicach bikini, czy pod pachami to problem wielu kobiet, ponieważ jednym z obecnych kanonów piękna jest gładka skóra. Współcześnie włosy nie mają w zasadzie żadnych funkcji fizjologicznych (nie są nam do niczego potrzebne) i podczas gdy jeszcze w ubiegłym wieku osoba z owłosionymi nogami nie robiła w Polsce negatywnego wrażenia, teraz wystawienie na widok publiczny owłosionych łydek jest nie do pomyślenia. Poniżej przedstawiamy najpopularniesze sposoby na to by osiągnąć idealną gładkość skóry i na długo, lub na zawsze pozbyć się niechcianych włosków.

Golenie – polega na usunięciu mechanicznym samej łodygi wosa. Efekt jest krótkotrwały, a włosy po zabiegu odrastają jeszcze grubsze i silniejsze. Dodatkowo jeśli golimy skórę bez pianki lub kremu – łatwo możemy uszkodzić naskórek. Zabieg polecany w sytuacjach awaryjnych.

Woskowanie – zabieg polega na nałożeniu podgrzanego wosku, przyłożenia do skóry paska z włókniny i energicznym wyrwaniu włosków. Aby zabieg był skuteczny włosy muszą być odpowiedniej długości, więc niestety przez kilka dni w miesiącu musimy ukrywać miejsca na których będzie przeprowadzany zabieg. Jest to uciążliwe zwłaszcza latem, kiedy chcemy eksponować np opalone nogi. Jednak systematyczne woskowanie sprawia że włosy z czasem stają się cieńsze i mniej widoczne.

Depilacja depilatorem elektrycznym – tego typu depilacja jest bolesna, lecz włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. By tak się stało, muszą być odpowiednio długie, aby były wyrywane razem z cebulką, więc tu znowu pojawia się problem „hodowania” włosów. Niestety zarówno woskowanie jak i depilacja depilatorem powodują bardzo często wrastanie włosów w skórę. Jeśli zatem decydujesz się na powyższe metody depilacji używaj systematycznie peelingu i intensywnie nawilżaj skórę.

Fotoepilacja – zabieg który na stałe pozwoli pozbyć się niechcianych włosów. Energia świetlna ulega zamianie na skoncentrowane ciepło, które prowadzi do zniszczenia komórek macierzystych odpowiedzialnych za wyrastanie włosków. Podczas zabiegu usuwane są włosy będące w fazie wzrostu, stąd konieczne jest poddanie się kilku zabiegom. Podczas pierwszego zabiegu powinno zostać usunięte okoła 50-60% owłosienia. Wazna informacja – jeśli po pierwszym zabiegu nie ma efektów – nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy – prawdopodobnie trafiłaś na gorszej jakości aparat. Poszukaj gabinetu oferującego zabiegi wykonywane przy pomocy profesjonalnych urządzeń.
btl-epilacja-ipl-mezczyzna
Przyjęło się, że to kobiety bardziej dbają o to, by mieć gładkie ciało, bez niechcianych włosków. Warto jednak pamiętać, że nadmierne owłosienie jest również dużym problemem dla mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni chcą mieć gładkie plecy czy ramiona, tym bardziej, że nie wszystkie kobiety preferują u swoich partnerów owłosioną szyję, plecy czy ramiona. Większości to przeszkadza. Panowie, którzy są za bardzo owłosieni nie wyglądają zbyt estetycznie, a na dodatek mają kłopoty z utrzymaniem prawidłowiej higieny osobistej. Nie ma się jednak czym przejmować, ponieważ nadmierne owłosienie u mężczyzn, jeżeli nie wiąże się z poważnym schorzeniem, można prawie całkowicie zniwelować.