Pielęgnacja dłoni i stóp – moc parafiny

Sucha, popękana i zniszczona skóra dłoni i stóp na skutek niskich temperatur w okresie zimowym to problem wielu pań i panów. Na szczęście w gabinetach kosmetycznych mamy świetny sposób na szybką regenerację skóry. Efekty widoczne są w mgnieniu oka. Mowa oczywiście o zabiegach parafinowych.
Parafina to produkt zawierający składniki silnie nawilżające, ale jej najważniejszą zaletą jest fakt, iż tworzy ona tzw warstwę okluzyjną pozwalającą na długotrwałe utrzymywanie ciepła, jak również pobudzenie mikrokrążenia, a co za tym idzie – usprawnienie wchłaniania się substancji aktywnych z produktów w głąb naszej skóry. Terapie parafinowe są wspaniałym sposobem na złagodzenie bólów mięśni i stawów, a także szybsze przywrócenie prawidłowej kondycji skóry. Poza tym działają one silnie relaksująco, uspokajająco i odprężająco. Ten niepozorny zabieg jest w stanie zagwarantować wspaniałe rezultaty w ekspresowym czasie.

Manicure
Podstawowe elementy zabiegu to:
dezynfekcja skóry
peeling skóry z jednoczesnym masażem w celu dokładnego złuszczenia martwego naskórka
nałożenie grubej warstwy preparatu nawilżającego, głęboko odżywczego, lub witaminowego w zależności od potrzeb skóry
w przypadku skór mocno przesuszonych, lub zaniedbanych warto dodatkowo zastosować serum, lub ampułkę o silnie skoncentrowanym działaniu
kilkukrotne zanurzenie dłoni, lub stóp w podgrzanej do odpowiedniej temperatury parafinie
zawinięcie dłoni, lub stóp w folię która pozwala na dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury
nałożenie specjalnych rękawic frotte i 20 minutowy relaks w towarzystwie relaksacyjnej muzyki 🙂
W przypadku dłoni lub stóp mocno zaniedbanych, przemrożonych, szorstkich i suchych warto zdecydować się na serię 2-3 zabiegów a wtedy ich efekty utrzymają się przez dłuższy czas. Należy jednak pamiętać o tym że domowa pielęgnacja skóry jest równie ważna i przedłuża efekty zabiegowe.