Pielęgnacja skóry kobiet dojrzałych

Symptomy starzenia się skóry wyróżniające cerę dojrzałą związane są z dwoma procesami: starzeniem się słonecznym i wewnątrzpochodnym. Wygląd cery dojrzałej jest zawsze wypadkową tych dwóch zjawisk. Zmiany pojawiają się zarówno na powierzchni skóry jak i w warstwach leżących głębiej. Główne zmiany powstają w skórze właściwej, gdzie dochodzi do degradacji włókien kolagenowych i sprężystych. Zanikowi ulegają także mięśnie (w tym także mimiczne) i tkanka tłuszczowa.

W wyniku tych zmian obserwuje się powstawanie zmarszczek i utratę elastyczności skóry. Poza tym cerę dojrzałą eksponowaną na działanie słońca charakteryzują cechy związane z procesem fotostarzenia, tj. zmiana kolorytu (zażółcenie, występowanie przebarwień posłonecznych), poszerzenie porów skóry, pojawienie się zaskórników, pojawienie się zmian naczyniowych, a nawet zmian przednowotworowych i nowotworowych.

W przeciwdziałaniu i odwracaniu zmian związanych ze strarzeniem skóry największe znaczenie ma profilaktyka, czyli ochrona przed promieniowaniem UV i działaniem wolnych rodników, oraz wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych (nawet od około 30 roku życia) co związane jest z późniejszym zmniejszeniem zdolności reakcji skóry na pobudzające bodźce.

Utrwalone zmarszczki nie znikają pod wpływem kremów nawilżających, a nawet tych o działaniu przeciwzmarszczkowym ponieważ te działają przede wszystkim profilaktycznie zapobiegając utrwalaniu zmarszczek mimicznych.kobieta dojrzała

Zabiegi gabinetowe polecane dla osób z widocznymi oznakami starzenia:

  • Termolifting zabiegi z zastosowaniem, ultradźwięków, fal radiowych (RF) lub podczerwieni. Wyraźnie poprawiają one jędrność i elastyczność skóry, likwidują zmarszczki, poprawiają owal twarzy.W naszym gabinecie technologię tą wykorzystują takie aparaty jak: Protege, RF Tripollar, magic Lift.

  • Zabiegi z użyciem AHA i BHA– kwasów o działaniu złuszczającym i wybielającym. Złuszczają wierzchnie warstwy naskórka i pobudzają odnowę komórek naskórka, wygładzają powierzchnię skóry i drobne powierzchniowe zmarszczki. Wybielają niektóre przebarwienia, wyrównują koloryt skóry – np zabiegi na bazie kosmeceutyków Neauvia

  • Zabiegi dotleniające, dostarczające substancji aktywnych o działaniu przeciwzmarszczkowym. Do takich zabiegów należy Oxy Geneo, który redukuje linie i zmarszczki, zmniejsza pory, rewitalizuje szarą cerę i zapewnia jej zdrowy wygląd.

  • Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem substancji aktywnych skierowanych na profilaktykę powstawania problemow skórnych takich jak przebarwienia, pękanie naczyń.

Szczegóły www.desoderm.pl Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 501 546 547