Profesjonalny pedicure

Pedicure to luksusowy zabieg kosmetyczny który ze względu na stosunkowo niską cenę dostępny jest dla każdej z nas. Szczególnie warto skorzystać z niego w okresie wiosenno – letnim, kiedy wkładamy odkryte buty, a nasze paznokcie u stóp często zwracają większą uwagę od paznokci na dłoniach. Pedicure możemy wykonywać samodzielnie w domu, ale zabieg w gabinecie – szczególnie połączony z kąpielą i masażem jest niezwykle relaksujący.

Staraj się korzystać z usług gabinetów, które dbają o czystość, ponieważ w przypadku stóp bardzo łatwo o zarażenie się chorobami skóry takimi jak na przykład grzybica. Przed zabiegiem warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyczka używa wysterylizowanych narzędzi oraz czy stosuje płyny odkażające i rękawiczki jednorazowe. Narzędzia powinny być zdezynfekowane, a następnie sterylizowane w autoklawie.

fe7

Zabieg rozpoczyna się od zmycia lakieru i opiłowania paznokci. Następnie kosmetyczka przygotowuje kąpiel dla stóp. Stopy moczone są w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych soli, lub płynów zmiękczających przez kilka minut. Po tym czasie skóra powinna już być miękka i łatwo poddawać się wykonywanym na niej czynnościom. Kolejnym krokiem jest usunięcie wszelkich zgrubień na stopie i odsunięcie skórek przy wale paznokciowym za pomocą frezarki. Po zakończeniu można dodatkowo wygładzić skórę pięt peelingiem do stóp, wykonując jednocześnie masaż. Kolejne czynności są uzależnione od wybranego przez Ciebie rodzaju pedicure. W wersji SPA wykonywany jest masaż, nałożona maska i parafina. Można też pomalować paznokcie i wykonać zdobienia zgodnie z upodobaniami klientki.