Skóra naczyniowa – polecane zabiegi profesjonalne

W poprzednich artykułach zostały omówione charakterystyczne cechy skóry naczyniowej oraz substancje czynne w kosmetykach które mają na taką skórę korzystny wpływ. Dzisiaj kilka słów o szczególnie polecanych zabiegach, które pomagają w walce z tym uciążliwym problemem.

Cera naczyniowa wymaga odpowiednich zabiegów nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również w postaci pielęgnacji domowej, ponieważ należy o nią dbać regularnie. My do pielęgnacji domowej szczególnie polecamy kosmetyki Dr Eris z profesjonalnej serii Capilar Intense. Wzmacniają one macierz międzykomórkową i naczyniową, a także aktywnie zapobiegają stanom zapalnym i zaczerwienieniom. Jednak aby osiągnąć trwałe efekty potrzebne są radykalne kuracje kosmetyczne, lub aparaturowe wykonane przez profesjonalistów. Do najpopularniejszych zabiegów należą:

  • Zabieg z użyciem IPL. Podczas tego zabiegu energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na enerhię cieplną podnosząc przy tym temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie odpowiednią temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu. W zależności od wielkości naczynka zaleca się serię od 3 do 10 zabiegów.

  • Jono – lub sonoforeza – jako zabiegi mające na celu wprowadzenie w głąb skóry odpowiednich do typu cery substancji aktywnych

  • zabiegi łagodząco – wyciszające na bazie kosmetyków. Popularne są zabiegi z wykorzystaniem witaminy C, które działają rozjaśniająco na skórę i uszczelniająco na naczynia krwionośne, ale także spersonalizowane terapie wykorzystujące produkty profesjonalne o wysokich stężeniach i bogatych składach opartych na silnie skoncentrowanych składnikach aktywnych (np. Zabiegi Neauvia Cosmeceuticals)

Protege

Cera naczyniowa powinna być pielęgnowana w sposób szczególny, ponieważ nie mając wiedzy na temat przyczyn powstawania pajączków, łatwo można doprowadzić do pogorszenia jej stanu. Osoby mające problemy z tą cerą powinny zasięgać wiedzy profesjonalistów, którzy będą potrafili dobrać odpowiednią pielęgnację, kosmetyki, a także zabiegi pomagające w redukcji nieestetycznych zmian skórnych, jakimi są teleangiektazje. Skóra naczyniowa i trądzik różowaty nie są całkowicie uleczalne, można jednak łagodzić objawy i zapobiegać ich nasilaniu się. Oprócz wyeliminowania szkodliwych dla skóry naczyniowej nawyków (picie alkoholu, palenie tytoniu, spożywanie pikantnych potraw) oraz unikania narażenia na stres i szkodliwe czynniki zewnętrzne, warto zwrócić szczególną uwagę na prawidłową pielęgnację skóry, opartą na łagodnych i jednocześnie skutecznych składnikach. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Prosimy o wcześniejszą rezerwację wizyty tel 501 546 547