Sonoforeza – odmładzanie skóry ultradźwiękami

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu możemy zaaplikować substancje kosmetyczne i lecznicze dobrane indywidualnie do potrzeb pacjentki  w głębsze partie skóry. Procedura jest bezbolesna i  krótka , trwa ok 20 minut. Wybrane przez kosmetologa składniki np. witaminy, czy peptydy, wtłaczane z wykorzystaniem ultradźwięków przekraczają bariery, jakimi są błony komórkowe oraz płaszcz hydrolipidowy i wnikają w żywe partie skóry. W czasie mikromasażu następuje regeneracja uszkodzonych tkanek oraz poprawa ukrwienia skóry. Przed zabiegiem kosmetolog wykonuje demakijaż i jeśli jest taka potrzeba – oczyszcza skórę. Następnie – aplikuje na wybrany obszar ampułkę z substancjami aktwnymi – dobranymi do typu skóry i wykonuje masaż za pomocą głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe.
Zabieg sonoforezy jest proponowany klientom, którym zależy na poprawie elastyczności i odświeżeniu skóry. Zaleca się wykonanie serii zabiegów, które warto powtarzać dwa razy w tygodniu. W efekcie wykonania serii zabiegów sonoforezy następuje regeneracja, odżywienie i ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, przyspieszenie metabolizmu komórek, zmniejszenie przebarwień i poprawa przepływu krwi. Bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu jest ciąża. Nie zaleca się wykonywania tego zabiegu u osób z chorobą nowotworową, świeżymi ranami w okolicy miejsca zabiegowego, ropnymi stanami zapalnymi, podwyższoną temperaturą, niewydolnością krążenia, czy posiadającym metalowe implanty w okolicy miejsca zabiegowego.
Po serii zabiegów Twoja cera będzie nawilżona, dotleniona i wygładzona, a plamy i przebarwienia zostaną rozjaśnione. Zabieg zdecydowanie odmładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry.