Trwała depilacja zbędnego owłosienia

Usuwanie zbędnego owłosienia, niezależnie od metody jakiej używamy jest zwykle kłopotliwe i czasochłonne. Dlatego niemal każda kobieta marzy o pozbyciu się niechcianych włosków raz na zawsze. Niestety zwykle zaczynamy poważnie myśleć o depilacji trwałej w okolicy lata kiedy jest już za późno bo słońce (a właściwie opalona skóra) jest jednym z najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Jeśli zatem chcesz się cieszyć gładką skórą przez całe lato – PRZYGOTUJ SIĘ DO LATA ZIMĄ.

Jedną z najskuteczniejszych metod epilacji (trwałego usuwania owłosienia) jest IPL. Emitowane podczas zabiegu swiatło absorbowane jest przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom i skórze. Pochłanianie światła przez komórki zawierające melaninę wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii która dociera do komórki włosa i skutecznie niszczy ją wraz z mieszkiem włosowym.

Efektywność zabiegu jest warunkowana tym czy zostanie on przeprowadzony wtedy gdy włos znajduje się w odpowiedniej fazie cyklu, czyli w anagenie. Na włosy znajdujące sie w którejkolwiek z pozostałych faz laser, czy IPL nie zadziała. Z tego powodu zabiegi epilacji należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach około 6-7 tygodni. Usunięte laserowo włosy mogą częściowo odrastać po upływie 2-3 lat. Jednak nowo powstałe owłosienie jest znacznie delikatniejsze, cieńsze i rzadsze ponieważ większość mieszków włosowych uległo podczas wcześniejszych zabiegów trwałemu zniszczeniu. Zaleca się wtedy wykonanie tzw zabiegu „przypominającego”.

Aplikace
Aplikace

Głównym wskazaniem do epilacji jest hirsutyzm, czyli nadmierny porost włosów o charakterze typu męskiego u kobiet i dzieci, oraz zapalenie lub wrastanie mieszków włosowych. Jednak większość osób decyduje się na zabieg ze względów estetycznych, bądź kosmetycznych.

Zabiegi epilacji są zwykle bardzo skuteczne pod warunkiem że są wykonane przy pomocy profesjonalnych urządzeń o odpowiedniej mocy i odpowiednio przeszkolonych lekarzy, lub kosmetologów. Przed wybraniem gabinetu w którym wykonamy zabieg warto zatem zasięgnąć opinii osób które wcześniej z niego korzystały, lub zapytać w gabinecie o pochodzenie wykorzystywanej do zabiegu aparatury i przeszkolenie personelu. Nie bez znaczenia jest również cena zabiegu – dobrze jeśli jest przystępna, ale bardzo niska powinna budzić wątpliwości.

Warto także pamiętać że nie każda osoba może się poddać zabiegom laserowym. Istnieje szereg przeciwwskazań począwszy od chorób układu nerwowego, poprzez przyjmowanie leków uczulających na światło, aż do …opalenizny. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów – warto im się poddać by zyskać gładką skórę na bardzo długo.