Wiosenne porządki

Wiosna to czas który kojarzy nam się ze świeżością i rozkwitem. Gdy mocniej zaświeci słońce natychmiast dostrzegamy wszelkie niedoskonałosci w naszym otoczeniu i zaczynamy generalne porządki. To samo dotyczy naszej urody. Jak rozpocząć wiosenne sprzątanie naszej skóry? Oczywiście w pierwszej kolejności należy skorzystać z zabiegu oczyszczania, który oprócz usuwania toksyn, zanieczyszczeń, martwych komórek i nadmiaru sebum, aktywizuje cerę do odnowy – nawilża, odżywia i zdecydowanie poprawia kondycję skóry twarzy.Kosmetyki wsmarowane w pozbawioną utlenionej kreatyny, zalegającej warstwy rogowej naskórka oraz kurzu i brudu skórę, przynoszą zdecydowanie bardziej zadowalające efekty, ponieważ składniki aktywne nie napotykają żadnych przeszkód i mogą bez problemu wniknąć w głębsze partie skóry. Warto zatem podkreślić, że regularne oczyszczanie skóry to także oszczędność dla naszego portfela, ponieważ możemy używać mniejszych ilości kosmetyków.

Poniżej przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem metody oczyszczania skóry:

  • peeling kawitacyjny – podczas tego zabiegu skóra twarzy zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń, bakterii, martwych komórek naskórka oraz nadmiaru sebum. Zabieg rozpoczyna się od nawilżenia skóry, a następnie kosmetyczka specjalną szpatułką rozprowadza na twarzy ultradźwięki. Peeling kawitacyjny jest polecany dla każdego bez względu na rodzaj skóry. Z tej formy oczyszczania mogą również korzystać osoby ze skórą wrażliwą.
  • Kwasy – zabieg polega na aplikacji w jedną lub kilka warstw skóry wybrany kwas, aby wywołać kontrolowane oparzenie chemiczne. Za sprawą użytych w czasie zabiegu kwasów, kilka dni po wykonaniu zabiegu, następuje mniej, lub bardziej intensywne złuszczanie skóry, a cera zyskuje zdrowy koloryt. Kwasy usuwają zrogowaciały naskórek, pomagają usunąć przebarwienia i drobne blizny potrądzikowe, odblokowują pory. Kwasy są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, jednak efekty są uzależnione od rodzaju użytego kwasu
  • światło IPL – w przypadku cery trądzikowej doskonałą metodą oczyszczania twarzy jest naświetlanie jej światłem IPL. Łagodzi ono stany zapalne i przeciwdziała pojawianiu się nowych. Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne. Działanie jest podobne do antybiotyków, które stosowane miejscowo, lub ogólnie mogą powodować szereg objawów niepożądanych
  • oxygeneo – innowacyjna technologia firmy Pologen służąca do optymalnego złuszczenia i oczyszczenia zewnętrznej warstwy skóry. Podczas zabiegu wykonywany jest delikatny masaż sterylną kapsułką. Efekty są widoczne niemal natychmiast. Skóra jest czysta, napięta, rozjaśniona i miła w dotyku (HIT!!!!!!!)