Witamina C w kosmetyce

 • Witamina C w kosmetyce jest bezdyskusyjnie królową. Powszechnie nazywana “witaminą młodości“, pozwala na zachowanie zdrowej, lśniącej, gładkiej i jędrnej skóry. Jest jednym z najlepiej zbadanych składników kosmetyków i jest zgodnie doceniana przez lekarzy, naukowców i kosmetologów. Witamina C jest jedną z najważniejszych substancji witaminowych wpływających na nasze zdrowie i dobry wygląd. Deficyty witaminy C w naszym organizmie mogą powodować anemię, infekcję, krwawienie dziąseł, zanik mięśni, słabe gojenie się ran.
  Witaminę C możemy dostarczać organizmowi poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Najwięcej kwasu askorbinowego znajduje się w cytrusach, zielonych warzywach i owocach, natce pietruszki, truskawkach, pomidorach i papryce. Witaminę C możemy stosować w postaci suplementów diety, ale można ją również aplikować bezpośrednio na skórę w postaci serum, kremów czy lotionów.
  Witamina C ma bardzo szerokie działanie: zwiększa syntezę kolagenu, jest bardzo silnym antyoksydantem, a co za tym idzie zmniejsza wytwarzanie wolnych rodników i tworzy swoistą ochronę przeciwsłoneczną. Dodatkowo, powierzchniowo stosowana witamina C powoduje poprawę struktury i kolorytu skóry, uszczelnia naczynia krwionośne, zwiększa elastyczność ścian naczynek włosowatych,  poprawia mikrocyrkulację i zmniejsza zaczerwienienia skóry, rozjaśnia plamy pigmentacyjne oraz wpływa na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek mimicznych.
  Podstawowy cel, w jakim witamina C jest wykorzystywana w kosmetykach to działanie anti-aging, a także tłumienie promieniowania UV i regeneracja witaminy E. Ale nie tylko – kosmetyki zawierające witaminę C mają szerokie spektrum zastosowań i mogą być używane w każdym wieku, choć niestety nie przez każdego. Są doskonałe dla:
  – cer dojrzałych, zmęczonych, pozbawionych sprężystości i jędrności
  – osób młodszych działających prewencyjnie, chcących zapobiegać zmarszczkom i przedwczesnemu starzeniu skóry
  – osób walczących z przebarwieniami, piegami, dążących do poprawy i wyrównania kolorytu skóry
  – cer naczynkowych
  – osób z trądzikiem różowatym, jako składnik przeciwzapalny,  poprawiający gojenie oraz substancja rozjaśniająca przebarwienia
  – cer suchych
  – osób pragnących wzmocnić ochronę anty UV

c-true-intensive-care

Polecamy C – TRUE WITAMIN – dostępny w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej i SPA „DeSoderm” intensywny zabieg o działaniu antypigmentacyjnym dla skóry z przebarwieniami i pozbawionej blasku. Zabieg poprawia sprężystość komórek, zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych, złuszcza, rozjaśnia i nawilża skórę. Efekt jest osiągany poprzez połączenie formy wybielającej zawartej w ampułce, masce i kremie.

Autor: Ewa Przywuska – kosmetolog