Laminacja brwi

Zadbane brwi nie tylko doskonale oprawią oczy, ale także dodadzą osobowości całej twarzy. Trendy stylizacyjne zmieniają się szybko. Zdrowe, piękne, naturalnie ukształtowane brwi to najnowszy trend. Jeśli chcesz je szczególnie podkreślić, istnieją różnego rodzaju specjalne kosmetyki, które doskonale sobie z tym poradzą.
Laminacja brwi jest właśnie takim zabiegiem, który wpływa na upiększenie brwi i pozwala uzyskać naturalny efekt. To nowoczesny, bezpieczny zabieg, którego zadaniem jest podkreślenie naturalnego piękna włosów.

Zabieg laminacji polega na nałożeniu specjalnego preparatu, który ma za zadanie nadać pożądany kształt brwi. Dzięki łagodnym substancjom chemicznym zrywane są wiązania dwusiarczkowe we włosie, a następnie poprzez drugi preparat, odbudowywane są na nowo. Dzięki takim substancjom, możliwe jest dowolne kształtowanie łuku brwiowego.

Po zabiegu włoski są miękkie, co pozwala na ich łatwiejszą stylizację. W zależności od rodzaju brwi i pożądanego efektu, brwi można zaczesać także ku górze. To świetny sposób na dodanie objętości brwiom, zwłaszcza jeśli są naturalnie wąskie. Brwi zyskają zdrowy, błyszczący wygląd, za sprawą odżywki wzmacniającej zastosowanej po zabiegu.
Popularność laminowanych brwi wynika z ich oszałamiających rezultatów. Prawidłowo wystylizowane włosy pozostaną w dobrej kondycji przez około 4 tygodnie. Dodatkowo laminacja brwi nie jest zbyt droga. Zabieg ten wybierają osoby pragnące zapanować nad brwiami oraz takie, które chciałyby optycznie je zagęścić.
Mimo tego, iż laminacja to zabieg nieinwazyjny i stosunkowo bezpieczny, trzeba wiedzieć, że istnieje kilka
przeciwwskazań do jej wykonania:

 1. ciąża – ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej odradza się wykonywanie
  laminacji brwi w okresie ciąży
 2. alergie na składniki preparatu wykorzystywanego do zabiegu;
 3. świeży makijaż permanentny;
 4. rany w okolicy brwi, stany grzybicze;
 5. opryszczka;
 6. infekcja;
 7. przycięte brwi;
 8. przyjmowanie silnych leków i antybiotyków;
 9. niedawna laminacja

Jeśli nie wiesz jak odpowiednio stylizować i pielęgnować brwi, skonsultuj się z wykwalifikowaną osobą, która pomoże Ci wybrać odpowiednie preparaty oraz zabiegi.

Martyna Kowalska Gabinet „Desoderm”