Witamina C w zabiegach Medestelle

Całoroczny zabieg Cosmo S-PEEL z witaminą C opiera się na sile działania odpowiednio dobranego
preparatu kwasowego, spotęgowanego boosterem z kwasem askorbinowym. Koktajl powoduje stymulację procesów naprawczych, rewitalizację, ujednolicenie kolorytu oraz stworzenie tarczy antyoksydacyjnej, będącej niezrównaną formą walki ze stresem oksydacyjnym.

Witamina C zastosowana w boosterze dedykowanym dla zabiegu Cosmo S-Peel została zamknięta w opatentowanej otoczce, stworzonej z resweratrolu, który jest bardzo silnym przeciwutleniaczem pochodzenia roślinnego. Resweratrol można popularnie znaleźć w winogronach, natomiast Medestelle zdecydowało się na pozyskanie tego fitoskładnika z rdestowca ostrokończystego. Resweratrol jest głównym związkiem aktywnym tej rośliny i został umieszczony w formule anty-aging Cosmo S-PEEL. Całość boostera dopełnia usieciowany kwas hialuronowy, który jest jednym z najskuteczniejszych humektantów (substancja mająca zdolność do wiązania wody). Booster wykazuje działanie rozjaśniające i rozświetlające. Genialnie wspiera nawilżenie skóry oraz jest produktem prewencyjnym w procesie starzenia się skóry.

Zabieg jest niebywale skuteczny. Daje możliwość doboru odpowiednich produktów kwasowych, w zależności od tego czy pracujemy na skórze z widocznymi oznakami starzenia, czy na skórze trądzikowej bądź też wrażliwej i naczyniowej. Szeroki wachlarz możliwości opierający się na opatentowanej korneoterapii, która ma na celu uszczelnienie i pełne zregenerowanie się naskórka.

Pomysłodawczynie zastosowania korneoterapii w marce Medestelle udowodniły naukowoistotę prawidłowej funkcjonalności najbardziej zewnętrznej warstwy skóry- naskórka. Naskórek, który ma właściwy mikrobiom, pH oraz szczelność, będzie odpowiednio chronił skórę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi (promieniowanie, zanieczyszczenia, bakterie, wirusy oraz alergeny). Ponadto odpowiednio odżywione i nawilżone zewnętrzne warstwy skóry mają dużo lepszą zdolność przyjmowania produktów ze składnikami
nawilżającymi, biologicznie czynnymi i odżywczymi.

Zabieg Cosmo S- PEEL opiera się na intensywnym nawilżeniu i odżywieniu skóry, następnie na zaaplikowaniu produktu kwasowego, dobranego do rodzaju cery. Skóra twarzy, szyi i dekoltu jest stymulowana masażem. Zwieńczeniem działań naprawczych i biorewitalizujących jest podanie na skórę boostera kwasu askorbinowego łączącego w sobie moc antyoksydacyjną, przeciwstarzeniową oraz nawilżającą.

Kompozycje preparatów kwasowych zawierają w sobie specjalne nanonośniki, które pozawalają chemoeksfoliacji działać w obszarach zapotrzebowania skóry oraz sygnalizować jej wzmożoną regenerację. Wybrano jedne z najskuteczniejszych kwasów, które działają kompatybilnie z przeciwutleniaczami. Cosmo S-PEEL odznaczają się różnorodnością, pozwalają na tworzenie rozbudowanych zabiegów z uwzględnieniem indywidualnego podejścia.

Zabieg dedykowany jest dla skóry:
– pozbawionej blasku i nawilżenia,
– z widocznymi oznakami starzenia się,
– z nierówną pigmentacją oraz przebarwieniami,
– ze zmianami trądzikowymi i rozszerzonymi porami,
– oraz dla skóry, która potrzebuje energii, odnowy oraz regeneracji.

Autor mgr Paula Siwiak