Ciepło, coraz cieplej. Pięknie, coraz piękniej ….

Zabiegi radiofrekwencji (RF) to procedury wykorzystujące efekt przegrzania tkanek na skutek działania fali elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości. Podczas styczności głowicy zabiegowej ze skórą fale podnoszą temperaturę w skórze właściwej do 55 – 60 stopni C. Głowica emitująca fale ogrzewa kolagen, powodując jego kurczenie się, oraz odnowę struktury skóry. W kolejnych tygodniach po zabiegu skóra naturalnie uruchamia proces naprawy poprzez stałą produkcję kolagenu. Na pełny rezultat liftingu trzeba poczekać około miesiąca – tyle czasu bowiem zajmuje fibroblastom wytworzenie nowego kolagenu. Fale radiowe pobudzają naturalne procesy naprawcze w naszej skórze, zatem uzyskane efekty są w pełni naturalne. Nasza twarz zachowuje swoje charakterystyczne rysy, wyglądając przy tym dużo młodziej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg RF wykonywany jest bez znieczulenia, ponieważ jest on zupełnie bezbolesny. Terapeuta pokrywa skórę cienką warstwą żelu przewodzącego (ułatwiającego przenikanie fali) i wykonuje procedurę zabiegową specjalną głowicą urządzenia pracując w miejscach, gdzie chcemy osiągnąć efekt liftingu. Głowica podgrzewa skórę, co pacjent powinien odczuwać jako przyjemne ciepło. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i taki efekt może się utrzymać nawet do kilku godzin. Czas trwania zabiegu to 45-60 minut, a brak efektów ubocznych pozwala od razu wrócić do codziennych aktywności. Zabieg RF może być wykonywany o każdej porze roku.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Pierwsze efekty działania zabiegu widać bezpośrednio po jego wykonaniu, jednak procesy odnowy w skórze trwają przez następne tygodnie i po miesiącu możemy dostrzec spłycenie zmarszczek i podniesienie owalu twarzy. Skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta. Bez przesady można powiedzieć że efektem zabiegu w obszarze twarzy jest widoczny gołym okiem bezoperacyjny lifting, dlatego tego typu zabiegi nazywane są czasami liftingiem bez skalpela. Zabiegi najlepiej wykonać w serii. Liczba zabiegów zależy od stanu naszej skóry. Najczęściej wykonuje się 5-10 powtórzeń w odstępach 14 – 21 dni.

Reasumując – wykonując zabiegi RF na okolicę twarzy uzyskujemy efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości, oraz poprawy owalu twarzy. mniejszy się również widoczność zmarszczek