Czekolada dla zdrowia i urody

Z ziaren kakaowca  powstaje jeden z najbardziej popularnych deserów na świecie –  CZEKOLADA. Coraz częściej stosowana jest ona również w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała  i to nie tylko ze względu na nieziemski zapach, pobudzający wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia), ale także na bogaty skład, dobroczynnie wpływający na kondycję skóry. Jakie składniki odnajdziemy w ziarnach kakaowca? Jaki wpływ ma czekolada na stan naszej skóry?

Podstawowymi składnikami czekolady jest kakao i masło kakaowe. Właśnie te dwa składniki, a dokładnie ich zawartość procentowa, determinuje nam jakość produktów czekoladowych, zarówno tych do spożycia jak i kosmetyków. Im wyższa zawartość kakao w czekoladzie, tym jej lepsza jakość. Czekolada jest bogatym źródłem witamin A, B, C, D, E, K, minerałów takich jak wapń, żelazo, potas i magnez, oraz takich substancji jak flawonoidy, kofeina i teobromina.

Zabiegi czekoladowe dzięki wspaniałemu aromatowi, dedykowane są przede wszystkim osobom poszukującym odprężenia i relaksu. Zawartość związków z grupy flawonoidów dodatkowo chroni skórę przed działaniem wolnych rodników a, co za tym idzie, działa przeciw starzeniowo. Bogaty skład gwarantuje głębokie nawilżenie, wygładzenie i odżywienie skóry, a także nadanie jej blasku. Dzięki zawartości kofeiny, czekolada wykorzystywana jest w zabiegach antycellulitowych i redukujących tkankę tłuszczową. Słodko pachnące zabiegi czekoladowe – to prawdziwa uczta dla ciała i ducha!

Zapraszamy na masaż gorącą czekoladą lub rytuał SPA „Czekolada z Pomarańczą” do Gabinetu Kosmetyki Estetycznej ART SPA „Desoderm”. Pozwól nam zaopiekować się Tobą <3

 

Autor – Sylwia Bartoszewska  – magister kosmetologii