Niechciane owłosienie? – mamy na to sposób

Problem niechcianego owłosienia towarzyszy nam przez cały rok, ale to właśnie okres jesienno – zimowy jest idealnym czasem by zawalczyć o gładką skórę. Epilacja  IPL pozwala nam na redukcję owłosienia poprzez trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Podczas zabiegu wykorzystujemy światło pulsacyjne, które zmienia się w energię cieplną i niszczy wybrane komórki odpowiedzialne za wzrost włosów. Melanina zawarta we włosie pochłania energię cieplną i kieruje do mieszka włosowego, gdzie niszczy jego komórki rozrodcze.

Obecnie wiele kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie funkcjonowania bez regularnego usuwania zbędnego owłosienia. Standardowa depilacja ma jednak wiele wad. U wielu osób skóra jest podrażniona, zaczerwieniona, swędząca, a dodatkowo dość często obserwuje się wrastanie włosów pod skórę. Nic więc dziwnego że możliwość trwałego usunięcia owłosienia cieszy się dużą popularnością. Osoby z nadmiernym owłosieniem, czy nieestetycznym wyglądem skóry po tradycyjnej depilacji – po zastosowaniu serii zabiegów trwałego usuwania owłosienia pozbywają się kompleksów i mogą cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

Jak działa technologia IPL? Urządzenie działa na barwnik zawarty we włosie pochłaniając go. W efekcie dochodzi do intensywnego podgrzania włosa i uszkodzenia jego cebulki. Warto pamiętać, że podczas zabiegu usuwane są tylko włosy w aktywnej fazie wzrostu – anagenie. Co to oznacza? Anagen to okres, w którym włos jest połączony trwale z mieszkiem włosowym, przez co jest odżywiany i przyrasta na długość. Działając na niego urządzeniem właśnie w tym czasie jesteśmy w stanie uszkodzić jego cebulkę. Aby „wyłapać” włosy w fazie wzrostu zaleca się wykonywanie zabiegów w serii co 3-5 tygodni. Taki cykl pozwala na sukcesywne usuwanie włosów wchodzących w anagen. Odstęp pomiędzy zabiegami ustalany jest w zależności od wybranej partii gdyż epilację IPL możemy wykonać na prawie każdej części ciała.