OCM – Twój sposób na piękną skórę

Oil Cleansing Metod, czyli popularne OCM opiera się na zasadzie tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Jest to bardzo delikatna metoda oczyszczania skóry z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Oleje zmywają brud i usuwają makijaż, nie naruszając jednocześnie naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. W efekcie skóra pozostaje czysta, odświeżona, nawilżona i odżywiona.

Czym różni się OCM od innych sposobów demakijażu?

Tradycyjne kosmetyki przeznaczone do mycia twarzy często zawierają alkohol, agresywne detergenty, parabeny i kwasy. Mają one za zadanie usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Niestety wraz z nimi usuwają sebum, naruszając tym samym naturalną barierę ochronną skóry – płaszcz hydro-lipidowy. Skóra pozbawiona sebum staje się przesuszona, podrażniona i odwodniona. Aby się obronić – zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, świeci się i jej stan się pogarsza.

Czy metoda OCM może być stosowana przy każdym rodzaju skóry?

Mycie twarzy przy pomocy olejków to metoda, która sprawdzi się dobrze przy oczyszczaniu praktycznie każdego typu twarzy. Bardzo ważne jest jednak to, by dobrać odpowiedni dla swojej skóry rodzaj oleju, który pozwoli oczyścić, nawilżyć i poprawić ogólną kondycję skóry.

Jak wykonać demakijaż OCM?

Przed nałożeniem olejku oczyszczającego do twarzy skórę należy zwilżyć wodą, a następnie nalać odrobinę oleju na rękę i rozgrzać go w dłoni. Po nałożeniu mieszanki na twarz należy wykonać na skórze delikatny masaż, szczególnie w problematycznych miejscach np. z dużą skłonnością do przesuszania. Ścieranie oleju z twarzy powinno odbywać się przy pomocy ściereczki delikatnie zwilżonej ciepłą wodą. Ten etap warto powtórzyć 2-3 razy, za każdym razem przepłukując ściereczkę w wodzie. Na koniec skórę należy przemyś wodą i zastosować tonik

Nasz wybór: Ekoeliksir Yasumi

Wielofunkcyjny Ekoeliksir to mieszanka czterech naturalnych olejków. Przeznaczony do demakijażu cery metodą olejowania, intensywnej regeneracji skóry twarzy, ciała i paznokci oraz regeneracji włosów i skóry głowy.

Składniki aktywne:

Olej z nasion lnu, słodkich migdałów, kiełków pszenicy i pestek winogron posiadają wysoką aktywność odżywczą, regenerującą i przeciwstarzeniową.

Witamina E działa antyoksydacyjnie, chroniąc przed działaniem wolnych komórek.

Ekstrakt z nagietka lekarskiego łagodzi, koi oraz wykazuje działanie przeciwzapalne.

Skuteczny demakijaż? Naturalnie 🙂

Mimo tego, że uważamy OCM za świetną metodę demakijażu i jednocześnie pielęgnacji twarzy, mogą zdarzyć się skóry które zareagują nietolerancją. Jeśli zatem zauważysz że Twoja skóra nie lubi OCM – nie korzystaj z tego rytuału.