Peelingi chemiczne – ratunek dla zmęczonej słońcem skóry

Wrzesień powoli płynie ku końcowi, a co za tym idzie jesień w pełni swoich wibrujących barw wkracza w naszą codzienność. Kasztany, złote liście i coraz dłuższe wieczory zapraszają do zwolnienia tempa i relaksu. Jesień to także wspaniały czas by intensywniej zadbać o potrzeby naszej zmęczonej słońcem skóry. To właśnie teraz możemy skorzystać z wielu zabiegów które latem były niewskazane ze względu na duże nasłonecznienie.

Idealnym i wielowymiarowym rozwiązaniem na ten czas są na przykład peelingi chemiczne z zastosowaniem kwasów indywidualnie dobranych do potrzeb skóry.

Nasz gabinet proponuje bardzo szerokie spectrum różnorodnych preparatów, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających skór.

Najbardziej ceniony na rynku kosmetologicznym za swoje szerokie możliwości działania jest kwas migdałowy. Zmagasz się z drobnymi zanieczyszczeniami, oznakami starzenia się skóry, nierównym kolorytem czy drobnymi bliznami? Wybierz zabieg z kwasem migdałowym. Poprawisz kondycję swojej skóry, oczyścisz ją i zadziałasz prewencyjnie.

Trądzik to nie tylko problem młodych osób. Coraz częściej do gabinetu zgłaszają się klienci już dojrzali wciąż walczący z problemem, który miał dotyczyć tylko nastolatków. Twoja cera jest łojotokowa, tłusta lub mieszana, z zanieczyszczonymi ujściami gruczołów łojowych w postaci charakterystycznych wągrów, albo ropnych zapalnych zmian? Nie musisz tak wyglądać! Kwas salicylowy i pirogronowy to idealne rozwiązanie przy takich problemach skórnych. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie oczyszczona, stany zapalne wyciszone, w znaczącym stopniu zmniejsza się błyszczenie.  Seria regularnie wykonanych zabiegów namacalnie poprawi stan skóry, pozwoli wyeliminować problem lub znacznie go zredukować. Zalecamy wtedy co jakiś czas wykonanie zabiegów przypominających.

Na koniec kilka słów o kwasie glikolowym, który będzie wspaniałym rozwiązaniem dla skór starzejących się. Jeśli coraz częściej widzisz w lustrze wyraźnie rysujące się zmarszczki – wypróbuj terapię na bazie kwasu glikolowego. Zabiegi z jego wykorzystaniem znacząco poprawią jędrność i napięcie skóry, oraz zwiększą jej elastyczność . Przebarwienia posłoneczne czy mniejsze zmiany pigmentacyjne ulegną zredukowaniu, a cera zyska wyraźnie młodszy i pełen blasku wygląd. Dodatkowym efektem jest też oczyszczenie skóry.

Warto pamiętać o tym, że często najlepsze efekty przynosi terapia łączona, podczas której w jednym zabiegu łączymy dwa różne kwasy lub długofalowo stosujemy naprzemiennie różne preparaty.

Więcej zabiegów z naszej oferty znajdziesz na desoderm.pl

Zapraszamy na konsultację, gdzie nasz profesjonalny zespół dobierze najlepszy zabieg dla Twojej skóry.