Powrót do formy po ciąży

Każda mama wie, jak trudno jest po ciąży zmobilizować się do walki o zgrabną sylwetkę, zwłaszcza gdy jesteśmy aktywne zawodowo i na sport zostaje już niewiele czasu oraz siły. Ponadto wiele młodych mam nie chce, lub nie może biegać do siłowni, ponieważ wiąże się to z koniecznością znalezienia opiekunki na kolejną godzinę, czy dwie w ciągu dnia. Jeśli należysz do tej grupy – ćwicz z dzieckiem!. Wiosna sprzyja takiej aktywności. Jazda na rowerze, gdy maluch siedzi w foteliku lub specjalnej przyczepce, szybki marszobieg z wózkiem lub gimnastyka połączona z zabawą nie tylko wzmocnią Twoje mięśnie, ale i łączącą Ciebie i Twoje dziecko więź.

joga z 3

Jeśli jednak aktywność fizyczna nie jest ulubioną formą spędzania wolnego czasu i mimo wielu podejmowanych prób stale wracasz na fotel do ulubionej książki przedstawiamy kilka pomysłów na ujędrnienie ciała po ciąży, które są alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, czy drogich zabiegów chirurgicznych.

  • Używaj peelingów, lub szorstkich rękawic do masowania tych partii skóry które po ciąży nie są w najlepszej kondycji

  • systematycznie stosuj preparaty ujędrniające

  • korzystaj z masażu klasycznego brzucha, lub zabiegów które wykorzystują technologię vacum (np magic slim, magic CLT), lub ultradźwięki, czy prądy o wysokiej częstotliwości – taki masaż głębokich warstw skóry lub mięśni pobudza krążenie limfy oraz aktywuje metabolizm komórkowy i jest pomocny przy redukcji cellulitu i ujędrnianiu zwiotczałych tkanek

Cokolwiek robicie drogie panie – nie bądźcie wobec siebie zbyt krytyczne. Szanujcie swoje ciało, bo to dzięki niemu wydałyście na świat wasze dzieci. Nieważne jaką formę aktywności i dbałości o ciało wybierzecie – ważne by zbliżała Was ona do samoakceptacji i zadowolenia z bycia mamą.