Radiofrekwencja (fale radiowe) w kosmetologii

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. W zabiegach kosmetologicznych wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance, tzn wykorzystują efekt podgrzania tkanek, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych stosowane są głównie w dwóch działach kosmetologii: odmładzaniu i redukcji tkanki tłuszczowej.

Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu. Jak powszechnie wiadomo z wiekiem włókien kolagenowych jest coraz mniej, a dodatkowo ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabiegi odmładzające z zastosowaniem fal radiowych wykorzystuje się głównie w celu spłycenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy, redukcji podwójnego podbródka, redukcji obrząków pod oczami, uniesienia opadających powiek, podniesienia obwisłych policzków.

Geneo 2 sondy

Zabiegi z użyciem fal radiowych są ciągle ulepszane i modyfikowane, a także kojarzone np vacuum plus RF – gdzie wykorzystuje się podciśnienie do zassania fałdu skórnego w celu wykonania masażu i dodatkowo dołącza się działanie efektu termicznego. Takie zabiegi są bardzo skuteczne w leczeniu obrzęków pod oczami. Innym połączeniem jest Oxy Geneo plus RF – w tej konfiguracji Oxy Geneo powoduje złuszczenie warstwy rogowej co pozwala na lepszą penetrację RF.

Zabieg z wykorzystaniem RF zaliczany jest do tzw zabiegów lunchowych, co oznacza że zaraz po jego wykonaniu możemy wrócić do czynności dnia codziennego. Nie wymaga rekonwalescencji. Ponadto jest to zabieg stosunkowo tani i wiele klientek może dzięki niemu szybko i beboleśnie pozbyć się zmarszczek, podwójnego podbródka, czy poprawić owal twarzy.