Skóra po lecie

Podczas wakacji nasza skóra muśnięta słońcem wygląda przeważnie dużo lepiej niż zazwyczaj. Jednak już kilka dni po powrocie z wakacyjnych wypraw zaczynają się kłopoty. Skóra jest przesuszona, pojawiają się na niej drobne krostki i zaskórniki. Dlaczego tak się dzieje? Otóż przesuszona wierzchnia warstwa naskórka robi się pod wpływem słońca coraz grubsza, broniąc się w ten sposób przed nadmiernym, szkodliwym dla niej promieniowaniem UV. Obumarły naskórek zaczyna tworzyć gruby mur, który nie przepuszcza składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych do żywych warstw naskórka. Gorzej odżywiona skóra zaczyna się łuszczyć, lub przetłuszczać, a zablokowane ujścia gruczołów łojowych powodują powstawanie zaskórników, lub zmian ropnych.

cavi1

Jak się bronić przed tym szkodliwym dla skóry procesem? Przede wszystkim trzeba pozbyć się nadmiaru warstwy rogowej naskórka. Nowoczesna kosmetyka dysponuje wieloma sposobami na szybkie i bezbolesne oczyszczenie skóry. Należą do nich np peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne, oraz wiele bardziej zaawansowanych zabiegów łączących funkcje oczyszczania z pielęgnacją.

Oczyszczenie sprawi że skóra łatwiej przyjmie aplikowane kosmetyki, a ponadto stanie się wyraźnie gładsza, świetlista i nabierze ładnego, jednolitego kolorytu.