Opuchlizna i cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

Obrzęki i cienie pod oczami pojawiają się nawet po dobrze przespanej nocy i z pewnością nie dodają nam urody. Skąd się biorą i jak się ich skutecznie pozbyć? Opuchlizna powiek może być wynikiem zastojów limfy w tkankach podskórnych. Przypadłość tę można odziedziczyć, ale często też pojawia się z wiekiem z powodu spadku napięcia mięśnia okrężnego oka. Przyczyną może być również niehigieniczny tryb życia np niedobór snu, brak dbałości o dietę, palenie papierosów. Inne przyczyny to zbyt niski poziom witaminy K, nieprawidłowy i niedokładny demakijaż, czy suche powietrze w pomieszczeniach w których najczęściej przebywamy. Jeśli obrzęki wokół oczu pojawiają się tuż po przebudzeniu, ich przyczyną są najpewniej zaburzenia cyrkulacji. Dobra wiadomość jest taka że z defektem tym można skutecznie walczyć. Co może pomóc?

oczy z4

Po pierwsze – zmiana przyzwyczajeń. Opuchlizna będzie mniejsza jeśli postaramy się dokładnie wietrzyć pomieszczenia w których przebywamy ze szczególnym uwzględnieniem sypialni. Warto też zadbać o to, by spać na dość wysokiej poduszce tak, aby głowa znajdowała się powyżej pozostałych partii ciała.

Po drugie – dobrze dobrane kosmetyki. Opuchliznę pomogą zmniejszyć lekkie, odświeżająco-chłodzące beztłuszczowe żele albo kremy, pobudzające krążenie krwi i limfy. Najskuteczniejsze są takie, w których składzie są witaminy C i K, a także kofeina, wyciągi ze świetlika, miłorzębu japońskiego, pietruszki, bławatka czy arniki.

Po trzecie – kompresy i masaże. Na powieki warto od czasu do czasu położyć schłodzone w lodówce plastry ogórka , bądź pokruszone kostki lodu, owinięte w foliowe torebeczki lub bawełnianą ściereczkę. Zwężają one naczynia limfatyczne, zmniejszając ilość zalegającego w nich płynu. Z takim kompresem trzeba poleżeć około 10 minut. Kostkami lodu można też zrobić masaż okolic oczu, przykładając je do skóry i delikatnie uciskając nimi opuchnięte miejsca w kierunku od środka do zewnętrznych kącików.

Po czwarte – staranny demakijaż. Przyczyną opuchlizny w okolicach oczu bardzo często bywa niedokładny lub nieprawidłowy demakijaż. Niezmyte kosmetyki kolorowe – tusze do rzęs, cienie do powiek, eyeliner’y, nie pozwalają delikatnej i prawie pozbawionej tkanki tłuszczowej skórze na właściwą regenerację, przyczyniają się do opuchlizny powiek, zaczerwienienia gałki ocznej, swędzenia, a w dłuższej perspektywie czasu – szybszego powstawania zmarszczek i zwiotczeń.

I wreszcie odpowiednie zabiegi wykonane przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym. Warto wybierać zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury i odpowiednio dobranych kosmetyków. Szczególnie polecamy zabieg z wykorzystaniem urządzenia magic lift. Wykorzystujmy tu działanie masażu, oraz termoterapii by w połaczeniu z funkcją galwanizacji i terapii światłem uzyskać jak najlepszy efekt. Masaż okolic oczu usprawnia pracę układu limfatycznego, jest formą drenażu, który usuwa nadmiar wody i toksyn. Dzięki galwanizacji, wprowadzamy w głąb skóry składniki aktywne, a ciepłem, światłem i kulistą nakładką masującą poprawiamy krążenie. Z pomocą w.w. urządzenia wykonujemy delikatny drenaż, dotleniamy skórę, przez co uzyskujemy efekt młodego i pięknego spojrzenia. Do terapii urządzeniem polecamy ampułkę Eye Pouch. Jej składniki aktywne – w tym miłorząb japoński i Eyeseryl®- wzmacniają naczynia krwionośne i wspomagają pracę układu limfatycznego, niwelując opuchliznę i cienie pod oczami. Ampułki możesz dodatkowo używać pod krem traktując ją jako terapię domową. Zapomnij o oznakach zmęczenia, obrzękach i szpecących sińcach. Zapraszamy 🙂