RF – termoplastyka twarzy

Termoplastyka to zabieg alternatywny dla zabiegów chirurgii plastycznej, który wykorzystuje fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, szyi, dekoltu, obszaru wokół oczu oraz dłoni. Fale radiowe poprzez diatermię podnoszą temperaturę w skórze do 42-45 °C. Wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje selektywne ogrzanie tkanek. Wywołuje to efekt skurczenia i napięcia włókien kolagenowych (remodeling – przebudowę kolagenu). Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i przejawia się napięciem skóry. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry warunkujące jej jędrność i elastyczność. Zabiegi są bezbolesne i nieinwazyjne, nie powodują uszkodzeń skóry, nie wymagają chłodzenia ani znieczulenia, nie wyłączają klienta z normalnego funkcjonowania. Terapia falami radiowymi jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe łagodzą obrzęki, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami. Dla osiągnięcia pełnego efektu zaleca się wykonanie serii zabiegów: 4 do 8 zabiegów w odstępach tygodniowych.

kobieta dojrzała

Klientki często zadają pytanie czy zabieg RF jest bezpieczny. Tak, jest to praktycznie bezbolesny zabieg, bez użycia skalpela, nie wymagający wyłączenia z codziennych zajęć. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, a także uczucie ciepła na skórze. Obydwa efekty są ściśle związane z zabiegiem i powinny zniknąć mniej więcej w ciągu godziny.

Kiedy można oczekiwać rezultatów? Efekty radiofrekwencji są dwuetapowe. Już w trakcie trwania serii zabiegów widzimy pierwsze efekty napięcia skóry związane z obkurczaniem się włókien kolagenu. W drugim etapie następuje ich przebudowa, co owocuje zagęszczeniem struktury skóry i wzrostem jędrności. Proces ten trwa kilka miesięcy a efekty utrzymują się długoterminowo – nawet kilka lat – jest to zauważalne zmniejszenie zmarszczek, konturowanie oraz lifting twarzy i szyi.